Piekļūstamības rīks

Aktualitātes

Gaidām jauno spēlfilmu ar mūsu Amēliju

Screenshot 2026 02 25 10.17.31

Studijas F.O.R.M.A producētā spēlfilma “Kristofers un divu pasauļu atslēga”, kuras scenārijs radīts pēc Arno Jundzes romāna “Kristofers un Ēnu ordenis” motīviem, būs režisora Oskara Moroza debija pilnmetrāžas kino un nonāks pie skatītājiem šī gada pavasarī. 

Fimas veidošana jau tuvojas nobeigumam, tādēļ pašlaik notiek pēdējie skaņas un dialogu uzlabojumi. Dialogu pārrakstīšanā iesaistās arī galveno bērnu lomu atveidotāji Roberts Bērziņš un Amēlija Gurova - Ķeguma pamatskolas 5.B klases skolniece.

 Atkal tiekoties, abiem galveno lomu tēlotājiem parādīti tikai daži kadri, bet, kāda būs filma, vēl pagaidām paturēts noslēpumā. “Es uzticos visiem kino cilvēkiem, tāpēc domāju, ka būs lielisks rezultāts,” pozitīva ir Amēlija, kura filmā tēlo Kati. Abiem bērniem līdzās ir pieredzējuši aktieri : Edgars Samītis, Kaspars Zvīgulis, Gerda Embure, Tālivaldis Lasmanis, Diāna Krista Stafecka, Uldis Anže, Rūta Holendere, Anrijs Sirmais un citi. Spēcīgs sastāvs ir arī radošajā komandā: operators inscenētājs Uldis Jancis, specefektu mākslinieks Māris Lagzdiņš, mākslinieks Toms Jansons, kostīmu māksliniece Renāte Vītola, grima māksliniece Gunda Zvirbule un producents Gatis Upmalis.

Filma “Kristofers un divu pasauļu atslēga” stāsta par vienpadsmitgadīgo Kristoferu, kurš, cenšoties samierināties ar mammas zaudējumu un savām dusmām, nejauši atver portālu uz pasaku pasauli. Kopā ar klasesbiedreni Kati un diviem pasaku pasaules vēstnešiem viņam jāaptur tumšais Dornbušs un jāiemācās pieņemt patiesību, lai izglābtu gan šo pasauli, gan sevi. Stāsts apvieno vizuāli bagātu fantāziju ar dziļi cilvēcīgu vēstījumu par drosmi un spēju sev noticēt pat tad, kad viss šķiet sabrucis.
Vai mākslīgā intelekta atdzīvinātā fantāzijas pasaule pārsteigs skatītājus? To redzēsim filmas pirmizrādē, kura paravasarī paredzēta mūsu novadā.

Sandra Bērziņa, direktores vietniece

Prieks , ka notiek pēdējie darbi filmas ,, Kristofers un Ēnu ordenis “ radīšanā. 2025. gada vasarā Ogrē un Ogres novadā tika filmēta drīzumā kinoteātros gaidāmā filma par jauniešiem. Vienu no filmas galvenajiem varoņiem tēlo mūsu skolas 5.b klases meitene Amēlija Gurova. Esam lepni, ka Amēlija jau no pirmās klases ir teātra pulciņa dalībniece – meitene ar lielu uzņēmību, lepnumu un draiskumu, kas palīdz viņai būt skolēnu uzmanības centrā un iekļauties jebkurā kolektīvā.

Artūrs Ābols, teātra pulciņa vadītājs

Foto: Juris Rozenbergs. 

 

Adrese

Ķeguma pamatskola
Skolas iela 10, Ķegums, Ogres novads, LV-5020 

Tālr.: :+371 65055275
E-pasts: skola@kegumaskola.lv
www.kegumaskola.lv

Rekvizīti uz pavadzīmēm

Maksātājs: OGRES NOVADA PAŠVALDĪBA, 
Juridiskā adrese: Brīvības iela 33, Ogre, Ogres novads, LV-5001
Reģistrācijas Nr. 90000024455

Bankas konts: LV25TREL9800890740210
Bankas nosaukums: Valsts Kase
Bankas kods: TRELLV22

Saņēmējs: Ķeguma pamatskola
Saņemšanas vietas adrese: Skolas iela 10, Ķegums, Ogres novads, LV-5020

Skolas kontakti

Direktore: Ilze Krastiņa
tālr.: 65055269

Skolas kanceleja
tālr.: 65055275

Dežurants
tālr.: 65055273


Datu privātuma politika

Piekļūstamības paziņojums

kegums logo

002

personas datu aizsardziba1

0033

lapas karte