Esam skola, kura var lepoties ar veseliem diviem koriem: 1. – 4. klašu kori vada skolotāja Marija Sprukule, bet 5. – 12. klašu kori – Liene Seržante. Abām diriģentēm ikdienā palīdz arī koncertmeistare Māra Sirmā. Visus dziedātājus vieno vēlēšanās nokļūt Skolēnu Dziesmu un deju svētkos nākamajā vasarā. Lai to varētu izdarīt, jāgūst panākumi jau šī gada koru skatē.
Tā kā no novada svētkos var piedalīties tikai 1 koris, izveidojām Ķeguma un Birzgales skolu apvienoto 5. – 12.klašu kori, un nu mums ir gandrīz 50 dziedātāju. Paldies birzgaliešiem par sadarbību un kopīgo mēģinājumu procesu! Tas nebūtu iespējams bez viņu vadītājas Sandras Siliņas degsmes un atbalsta. Un tā – 26. martā – koru skate Ogres kultūras centra Mazajā zālē. Mūsu apvienotais koris tīri un skanīgi nodziedāja 3 sagatavotās dziesmas, iegūstot I pakāpi un augstāko punktu skaitu savā grupā. Rezultātā jāturpina sevi apliecināt nākamajā kārtā 5. aprīlī Valmierā. Tātad – mēģinājumu process atkal turpinās, pie kam jāpadomā arī par skaistiem brūkleņu mētru vainadziņiem, lai mūsu dziedātāji izskatītos vēl skaistāk, kā tas jau bija skatē Ogrē.
Tā kā 1. – 4. klašu kori Dziesmu svētkos nepiedalās, bet zēnu kori gan, mūsu sākumskolas koris pārtapis par zēnu kori „Ziķeri”. Puiši īsā laikā iestudēja vairākas interesantas dziesmas un koru skatē tika pie II pakāpes un žūrijas (uzaicinājuma uz Dziesmu un deju svētkiem. Tas priecē, bet līdz ar to lielākais un nopietnākais darbs pie dziesmas skanējuma izkopšanas vēl tikai sākas. Prieks, ka mazos dziedātājus skatē palīdzēja pieskatīt arī Raivo Rozīša (3.b), Gvido Buša (2.b), Roberta Mazā (4.) un Jēkaba Kosoviča (2.b) mammas. Ļoti liels paldies!
Paldies visiem dziedātājiem par centību mēģinājumos! Lai skan arī turpmāk!
Vēl foto skatāmi galerijā.
Sandra Bērziņa, direktora vietniece




