Pieejamības rīki

 • „Latvijas skolas somā” – mūzika

  koncertlekcijas latvijas skolas soma 2019 kegumaskola featured„Mūzika dzimst trīs reizes: pirmoreiz – komponistā, otrreiz – atskaņotājā, trešo reizi – klausītāju sirdīs...” – tā par mūziku saka krievu komponists Dmitrijs Kabaļevskis, un mēs, Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas piekto klašu audzinātājas un skolēni, tam pilnībā piekrītam.

  Pateicoties skolēnu vecāku atbalstam un programmai „Latvijas skolas soma”, kas ir lielākā Valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem, ikvienam mūsu zemes skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības. Arī mēs šī mācību gada laikā varējām klausīties mūziku apvienības „Latvijas koncerti” rīkotajā koncertu ciklā skolu jaunatnei „Mūzika Tev”.

 • Ar Skolas somu uz Bausku

  ekskursija skolas soma bauska kegumaskola 2019 featuredProjekta „Skolas soma” ietvaros 6.a un 6.b klases skolēni 15.martā devās mācību ekskursijā uz Bausku.

  Bauskas pilī mūs sagaidīja laipnas, senos tērpos tērpušās muzeja darbinieces. Viņas ieteica apskatīt pils apkārtni. Sanāca laba uzstāšanās skaistajā Bauskas estrādē. Bauskas pilī ar mums kopā bija ļoti atraktīva gide. Viņa mūs izvadāja pa pils labirintiem. Stāstījums bija ļoti vienkāršs un interesants. Starp vēsturiskajiem faktiem tika dota iespēja iejusties pagātnes bērnu rotaļās un senajās spēlēs. Tās bija tik vienkāršas un interesantas. Mums patika. Beigās izveidojām draudzīgu kopbildi.

  Tālāk mūsu ceļš veda uz Rundāles pili. Te mūs sagaidīja gids, kurš novadīja kārtīgu mācību stundu. Katrā telpā viņš ne tikai stāstīja, bet atprasīja mums iepriekš

  ...
 • Beidzot ekskursijā!

  kegumaskola 2022 eksursija uz nacionalo teatri featuredCik jauki, ka projekta “Latvijas Skolas soma” projekta ietvaros bērniem ir iespēja pabūt mākslas pasaulē! To izmantojām arī mēs – 3.b klases skolēni, audzinātāja un mammas.

  12. aprīlī bijām Latvijas Nacionālajā teātrī, dažs no mums – pirmo reizi. Šoreiz gan tā nebija izrāde, bet ekskursija pa teātri.

 • Ķeguma novada skolēnu delegācija projekta „Skolas soma” atklāšanā

  skolas somas atklasana kegumaskola 20186. septembrī arēnā „Rīga” norisinājās vērienīga Kultūras Ministrijas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta „Skolas soma” atklāšana. Tas bija arī lielākais bērniem veltītais pasākums simtgades ietvaros.

  Atklāšanas pasākumā arēnā „Rīga” sabrauca skolēnu delegācijas no visām Latvijas pašvaldībām – kopā 6000 skolēnu. Arī no mūsu novada: 8 skolēni no Ķeguma un 2 – no Birzgales. Visi, pārstāvēdami savu novadu, esam kļuvuši par Skolas somas vēstniekiem.

  Ko īsti nozīmē Skolas soma? To, ka pašvaldības saņēmušas līdzekļus skolēnu iepazīstināšanai ar nozīmīgiem kultūras pasākumiem, dabas vai zinātnes objektiem – visu, kas nepieciešams pilnvērtīgai skolēnu izglītošanai paralēli mācību procesam.

 • Koncertuzvedumā “Ziemassvētku ekspresis”

  kegumaskola 2023 ziemassvetku ekspresis afisa6. decembrī mūsu skolas 1. – 12. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties par programmas “Latvijas Skolas soma” līdzekļiem SIA MA EVENTS, SIA AA EVENTS organizētajā koncertuzvedumā “Ziemassvētku ekspresis”.

 • Projektā „Skolas soma” – uz bunkuru Līgatnē

  kegumaskola bunkurs featured10. aprīlī 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Līgatnes bunkuru. Tas ir padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu „Pansionāts” un atrodas rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9 metrus zem zemes. Tas ir ļoti liels, jo kopīgā teritorija aizņem 2000 kvadrātmetrus. Slepenības zīmogu šai vietai noņēma tikai 2003. gadā. Bunkurs izbūvēts pagājušā gadsimta 80. gados politiskās un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā.

 • Sadarbība ar Okupācijas muzeju tiešsaistē

  kegumaskola 2023 skolas soma izdzivot ziemassvetkus8.decemembrī 8.a un 8.b klases piedalījās Okupācijas muzeja organizētajā nodarbībā "Izdzīvot Ziemassvētkus".

 • Skolas somā – Shape of music

  kegumaskola shape of music skolas soma 2019Katrā no mums mīt liels vai mazāks mūziķis, bet ne katram ir bijusi iespēja izkopt savu muzikalitāti. Tieši tādēļ programmas „Skolas soma ietvaros” aicinājām ciemos inovatīvās jaunrades mūzikas apvienības mūziķes Leldi Zaržecku, Leldi Cimuri un Artu Abaroņinu.

© 2019 Ķeguma vidusskola