Aktualitātes

orientesanas kausa izcina smiltene 2018 kegumaskolaSvētdien, 16. septembrī, Smiltenes novadā notika orientēšanās sacensības - 8CBR kausa izcīņa, kurā piedalījās Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 12 jaunie orientieristi.

Pirmās sacensības vienmēr ir grūtākās, jo nav zināms, kas tur mežā sagaida, cik tas ir grūti vai viegli un kā pareizi jānolasa karte, lai būtu atzīmējies visās vietās.

Pati trase bija diezgan sarežģīta - ar kritušiem kokiem, stāviem kalniem un arī purvainu vietu pirms finiša.

Mūsu skolas skolēni cīnījās godam un mājās pārveda 5 godalgotas vietas:

skolas somas atklasana kegumaskola 20186. septembrī arēnā „Rīga” norisinājās vērienīga Kultūras Ministrijas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta „Skolas soma” atklāšana. Tas bija arī lielākais bērniem veltītais pasākums simtgades ietvaros.

Atklāšanas pasākumā arēnā „Rīga” sabrauca skolēnu delegācijas no visām Latvijas pašvaldībām – kopā 6000 skolēnu. Arī no mūsu novada: 8 skolēni no Ķeguma un 2 – no Birzgales. Visi, pārstāvēdami savu novadu, esam kļuvuši par Skolas somas vēstniekiem.

Ko īsti nozīmē Skolas soma? To, ka pašvaldības saņēmušas līdzekļus skolēnu iepazīstināšanai ar nozīmīgiem kultūras pasākumiem, dabas vai zinātnes objektiem – visu, kas nepieciešams pilnvērtīgai skolēnu izglītošanai paralēli mācību procesam.

rotallaukuma atklasana kegumaskola 20184. septembra pusdienlaiks bija īpašs – skolas stadionā pulcējās sākumskolas skolēni, audzinātāji, Ķeguma novada domes pārstāvji un skolas vadība, kā arī mazie vingrotāji no bērnudārza „Gaismiņa”, jo norisinājās ilgi lolotā starptautiskā Soroptimistu kluba „Ogre - Ķegums” un SK „Birzgale” projekta atklāšana. Tā rezultātā esam kļuvuši bagātāki ar metāla šķēršļu jostu pieaugušajiem un rotaļu pilsētiņu bērniem, kurus iespējams izmantot sporta nodarbību laikā, gaidot savus tuviniekus. Atpūsties pēc mācību darba šeit varēs arī mūsu sākumskolas skolēni.

Atklāšanas laikā uzrunu teica Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, projektu vadītāja Dace Soboļeva un citi projekta realizācijā iesaistītie. Tad tika pārgriezta lente un rotaļu laukuma izmēģināšana varēja sākties. Lai celiņš labi slīdētu, vajadzēja iesildīties un ļauties bērnudārza sporta nodarbību vadītājas Laimas Semionovas sagatavotajai rotaļai.

Bija iespēja tikt arī pie Zviedrijas labdarības organizācijas sarūpētajām balvām – skolas somām. Tas labi iegūlās 4. klases skolēnu plecos, jo viņi ir ļoti labi modeļi. Paldies dāvinājuma sagādātājai Lilijai Janševskai!

Apsveicam visus somu saņēmējus un abu laukumu lietotājus!

Sandra Bērziņa, direktora vietniece

Vairāk foto skatāmi galerijā.

3septembris3. septembrī Ķeguma komercnovirziena vidusskolas saime, kurā šajā mācību gadā ir 302 skolēni, 40 skolotāji un 19 darbinieki, pulcējās Zinību rītā „Es – cilvēks pasaulē”. Priecēja skaisti rudenīgā diena, klātesošo smaidi un košie ziedi. 11. klases skolnieču Amandas Laučjunas, Artas Liepas un Sindijas Kļaviņas runātie I.Ziedoņa vārdi par cilvēka augšanu un seno austrumnieku līdzības mudināja ieklausīties un padomāt par savu vietu skolas dzīvē un veidošanos.

Svētku uzrunu teica skolas direktors Vladimirs Samohins, kopā dziedājām Valsts himnu, Zinību svētkos klātesošos sveica arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.

Emocionāli piepildītākais brīdis ir jaunu skolēnu uzņemšana skolas saimē – pirmklasnieki 12. klases skolēnu rokās jūtas tik droši. Katrs no viņiem tika nosaukts vārdā un izgāja goda apli. Protams, ka 12. klases skolēni bija sagatavojuši arī īpašu sveicienu.

kegumiesiem pirmas medalas orientesana 1Rudens sezonas galvenie starti Latvijas orientēšanās sportā tika aizvadīti 2018. gada 8.–9. septembrī Turaidā – apvidū, kur pirms mēneša spēkiem mērojās Pasaules spēcīgākie orientieristi! Lieliski savu sagatavotību apliecināja Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēni Lūkass Siliņš un Renārs Grasis.

Vecuma grupā V12 (2006.–2007. gadā dzimušie) sacentās 55 jaunie sportisti. Vidējā distancē 2,2 kilometrus gara distance Gaujas senlejas gravās un pļavās, 8 kontrolpunkti. Renāram Grasim starta minūte izlozēta sākumdaļā, savukārt Lūkass Siliņš startēja piecdesmitais. Ilgstoši atrodoties 3. pozīcijā, Renārs finišu Siguldas Futbolgolfa parkā sasniedza pēc 20 minūtēm un 52 sekundēm.

Savukārt Lūkass Siliņš startēja pēdējais no reāliem pretendentiem uz medaļām.