Aktualitātes

2b metas izaicinajuma kegumaskola 2019 featuredEsam ieinteresēti, zinātkāri rosinoši! 2.B klase un audzinātāja Linda Markusa - Ciematniece metas izaicinājumā un ir gatavi uzzināt visu par Eiropas Savienību.

Konkursa “Eiropas darbnīca” ietvaros - veidojam skaidrojošo vārdnīcu, noskaidrosim svarīgāko par ES. Eiropas darbnīcas uzdevumi mudina skolēnus būt zinošiem un aktīviem, kā arī pilnveidot izpratni par ikviena iedzīvotāja lomu Latvijas, Eiropas un pasaules līdzveidošanā, tāpēc izvērtēsim ko nozīmīgu paši varam paveikt mājās, skolā, Latvijā, Eiropā.

zinatnes vakars kegumaskola 2019 featuredKā kļūt zinātkāram? Kā zināt, kā var atrast atbildes uz saviem jautājumiem par dabu, ķīmiju, fiziku – to visu projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekta Nr. 8.3.2.2./16/001) ietvaros mēģināja un palīdzēja atrisināt Zinātkāres diena, ko skolā organizēja Zinātnes centrs “ZINOO”.

Šī centra mērķis ir atraisīt cilvēka dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Dažādās skolas telpās bija izvietotas trīs stacijas.

Pirmā – “Kas ir elektrība”: spuldzītes iedegšana ikdienā ir pašsaprotama lieta – sīkums, bet, kā elektrība nokļūst līdz mums, tā jau ir problēma, kuru skolēni mēģināja atrisināt praktiskā darbībā.

kegumaskola piedalas erasmus italija 2019 featuredĶeguma komercnovirziena vidusskolai ir bagāta pieredze starptautiskajos projektos. Arī šīs gads nav izņēmums. Jauns mācību gads – jauns projekts. Skola iesaistījusies Erasmus projektā “DE.CO.DE” (Developing Competences, Developing Europe). Projekts paver plašas iespējas gan skolēniem, gan skolotājiem pilnveidot mūžiglītības pamatprasmes personiskajai izaugsmei, sociālajai iekļaušanai, pilsoniskajai aktivitātei un nodarbinātībai.

Projektā piedalās 5 valstis: Grieķija, Itālija, Portugāle, Lietuva un Latvija. Tā ir iespēja projektā iesaistītajiem dalībniekiem labāk izprast kultūru, vēsturi, tradīcijas, saskatīt kopīgo un atšķirīgo, paplašināt redzesloku, iegūt jaunus draugus. Katra jauna tikšanās – jauna pieredze.

Tā ir iespēja ne tikai gūt jaunu pieredzi, tā ir arī iespēja pilnveidot savas angļu valodas zināšanas, bagātināt savu vārdu krājumu citās valodās, jo tā dalībnieki labprāt palīdz cits citam apgūt jaunus vārdus.

Projekta dalībnieku pirmā tikšanās notika novembrī Grieķijā, februāra pēdējā nedēļā norisinājās otrā tikšanās. Šoreiz savu viesmīlību izrādīja Itālija. Tikšanās vieta –Džulianova, neliela pilsēta Adrijas jūras krastā.

keguma skola skatuves runas konkursa laureati 2019 featured28. februārī Ogrē norisinājās Starpnovadu Skatuves runas konkurss, kurā mūsu skolu pārstāvēja 4 skolēni dažādās vecuma grupās. Priecē mūsu skolas dalībnieku rezultāti, jo 1. pakāpes diplomu saņēma Jānis Laučjuns – 1.B klase (skolotāja Arta Bluķe), Emilija Lapa – 4. klase (skolotāja Silvija Čevere), Amanda Laučjuna – 11. klase (skolotāja Anna Paltere).

Nepārspējama izrādījās 3.B klases skolniece Alīse Jansone (skolotāja Sarmīte Krūmiņa), kura ieguva Augstākās pakāpes diplomu un tika izvirzīta uz Vidzemes reģiona konkursa 2. kārtu Cēsīs 14. martā. Vēlam veiksmi!

keguma skola piedalas labdariba sasildi kepas 2019 featuredTā kā mūsu skolas prioritāte audzināšanas jomā šajā mācību gadā ir līdzdalība, Skolēnu padomes aktīvisti nolēma aicināt skolas skolēnus un skolotājus atbalstīt dzīvniekus patversmju labdarības akcijā „Sasildi ķepas!”, kas skolā norisinājās no 11. – 28.II.

Gada aukstajā sezonā patversmju iemītniekiem ļoti nepieciešami dažādi ieklājamie materiāli, kā segas, dvieļi, pledi u. c. Tāpat aktuāla barība, trauki, granulas un citas lietas. Akciju rosināja tas, ka kurjers ir par brīvu. Ziedojumus skolēnu pašpārvaldei atlika tikai iepakot īpašās kartona kastēs, piezvanīt kurjeram, un jau nākamajā dienā tas bija klāt, lai nogādātu sūtījumu mūsu četrkājainajiem draugiem Ogres dzīvnieku patversmē.

Priecājamies, ka atsaucība bija diezgan liela, jo iepakojām 13 lielās kastes un nosūtījām arī atsevišķu lielo suņu pārtikas maisu.

Paldies visiem ziedotājiem, kuri palīdzēja ķepaiņiem pārlaist ziemu: