Aktualitātes

jaunas jostas koriem kegumaskolaPērnajā pavasarī iesniedzām pieteikumu Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursam – „Tautiskās jostas ĶKNV 5.-12. klašu korim.” Finansējumu jostu aušanai – 750 EUR – arī saņēmām. Tādēļ vasarā tika zīmētas skices, iepirkti materiāli, bet rudenī audējas skolas aušanas darbnīcā meistares Ievas Puriņas vadībā ķērās pie darba.

Decembrī svinīgi saņēmām 30 skaisti noaustas josta, vienu jaukāku par otru. Nu mūsu meitenēm ir iespēja savilkt ciešāk savus linu tērpus un padarīt tos piemērotus sava auguma aprisēm. Nu mēs zinām – ceļš pretī Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ir sācies.

karjeras atbalstsKopš 2017.gada Ķeguma novada pašvaldībā tiek īstenots projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0./16/I/001, kura ietvaros novada skolās tiek sniegti dažāda veida karjeras atbalsta pasākumi. Janvārī kā karjeras konsultante darbu uzsāka pedagoģe Baiba Liepiņlauska.

Sadarbībā ar vidusskolas administrāciju un klašu audzinātājiem tika izstrādāts karjeras atbalsta pasākuma plāns 2018./2019. mācību gada 2. semestrim. Plāna ietvaros izglītojamajiem tiks dota iespēja apmeklēt Latvijā populārus karjeras atbalsta pasākumus – Ēnu dienu 2019, jauno profesionāļu konkursu “Skills Latvia”, atvērto durvju dienas dažādās izglītības iestādēs un uzņēmumos, kā arī iejusties “Studentu kurpēs”, aktīvi iesaistoties augstāko izglītības iestāžu studiju procesā. Ceļa izdevumi un ieejas maksa pasākumos ikvienam izglītojamajam tiek finansēta projekta ietvaros.

Lai veiksmīgāk iepazīstinātu skolēnus ar daudzveidīgām pašizpētes metodēm, karjeras attīstības niansēm, profesiju daudzveidību, piedāvātajām iespējām gan izglītībā, gan darba tirgū, kā arī reāliem uzņēmēju un iestāžu darbinieku dzīvesstāstiem, skolā tiks organizētas lekcijas, radošās darbnīcas, klašu un individuālās nodarbības.

Katru trešdienu no plkst.12.00 līdz 16:00 skolas bibliotēkas telpā Izglītojamajiem tiek piedāvātas individuālas konsultācijas. Konsultāciju laikā pedagoģe sniegs atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, ieteiks dažādas metodes skolēna personības, interešu un karjeras virziena izpētē, kā arī motivēs pētīt un izzināt piemērotākās izglītības iespējas un profesijas.

5a projektu dienas ietvaros apmekle nodarbibu ar zvanu skanam 2019 kegumaskolaPiektdien, 11. janvārī, projektu dienas ietvaros devāmies uz Ogres vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību „Ar zvanu skaņām”.

Nodarbības sākumā mums pastāstīja, ka zvanus ļaudis skandinājuši jau dziļā senatnē, aicinot uz dievnamiem, brīdinot par briesmām, reizēm zvanu skaņas izmantoja, lai aizdzītu no mājām spokus un citas pārdabiskas būtnes. To, ka senākie zvani ir atrasti Ķīnā vēl p.m.ē., bet Latvijā senākais zvans datēts ar 1450. gadu un atrodas Sabiles luterāņu baznīcas tornī. Uzzinājām, ka zvanus lej īpašās veidnēs un izmanto dažādu metālu sakausējumus. No sakausējuma veida ir atkarīgs zvana skanējums.

izstade keguma abc valodas kegumaskolaJau vairākas dienas mūsu skolas 1.stāva foajē apskatāma jauna izstāde „Ķeguma ABC”. Mēs, metodiskās komisijas „Valodas un māksla” skolotāji, vienojāmies par izstādes veidošanu, lai sniegtu savu devumu Latvijas simtgadei un popularizētu Ķeguma novada skaistākās un populārākās vietas.

Skolēnu uzdevums bija izdomāt asociāciju ar konkrētu alfabēta burtu par Ķegumu vai Ķeguma novadu un izveidot nelielu aprakstu par to, kā ari vizuāli noformēt savu darbu, lai tas būtu glīts, oriģināls un baudāms. Un tā mēs, iesaistot sākumskolas skolotājus un skolēnus, nolēmām, ka veidosim izstādi trijās valodās.

enu diena Saeima 2019 titleLīdz 5.februārim Saeima aicina skolēnus pieteikties Ēnu dienai parlamentā, kas norisināsies 13.februārī.

“Varbūt tieši Ēnu dienā jūs gūsiet impulsu savas profesijas izvēlei, dziļākai interesei par politiku, jurisprudenci, tautsaimniecību vai kādu citu jomu. Jau pavisam drīz tieši no jūsu aizrautības, zināšanām un vēlmes sasniegt lielākus mērķus būs atkarīga Latvijas nākotne,” aicinot skolēnus, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ēnu dienā skolēni aicināti sekot Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam. Tāpat skolēniem piedāvāta iespēja iepazīt Saeimas darbu, “ēnojot” parlamenta juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, komisiju konsultantus, kā arī citus darbiniekus.