Aicinam macities 1klasee 2018

Ģimenes dienas noskaņās

gimenes dienas koncerts kegumaskola

15. maijā skolas svinību zālē notika Ģimenes dienai veltītais koncerts „Kamēr vien debesīs stārķi lidos”, kurā sveicām mūsu māmiņas, tētus, vecmāmiņas un vectētiņus – visus, kuri ir mūsu spēks, patvērums un atbalsts ikdienā. Kamēr vien lido stārķi, dzimst bērni, atjaunojas un turpinās latviešu tauta. Kamēr vien lido stārķi, turpinās arī izglītība novadā.

Koncerta programmā izskanēja Kornēlijas Apškrūmas dzeja 10. klases skolēnu Amandas Laučjunas, Jāņa Vessera, Sindijas Kļaviņas, Emīla Kristera Dzintara un Tīnas Valpēteres izpildījumā, programmu pieteica 5.b klases skolniece Astra Ruņģe, skanēja 1.–4. un 5.-12. klašu koru (vadītājas M.Sprukule un L.Seržante) dziedātās dziesmas skolas vokāli instrumentālā ansambļa „Ķīselis” aranžējumā, dejoja mazie bērnu dārza dejotāji (vadītāja L.Semjonova), 3. klases deju grupa (S.Čevere). Īpašs paldies vokāli instrumentālajam ansamblim, jo viņu solistes Madaras Barkānes skaistā balss mūs iepriecināja gan kora dziedājumā, gan solo kopā ar ansambli, gan sadziedoties ar savu māmiņu - skolotāju Ivetu Barkāni.

Eiropas nedēļa skolā

es nedelja 2018 kegumaskola

Maija otrā nedēļa valstī ir Eiropas nedēļa, kad skolās notiek dažādas aktivitātes, kurās iepazīst dzīvi Eiropas savienībā. Šādas aktivitātes norisinājās arī mūsu skolā. 8. maijā akcijas „Back to Scool” ietvaros pie mums viesojās latviešu ekonomiste, bijusī Latvijas Valsts kontroliere, tagad 12. Saeimas deputāte un partijas „No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba. Viņa mūsu vidusskolēniem stāstīja par savu izglītības ceļu, interesēm, vērtībām, personības īpašībām, kādas nepieciešamas veiksmīgas karjeras veidošanā. I.Sudraba runātāja brīvi un pārliecinoši, prata iekustināt auditoriju un iesaistīt sarunā. Paldies viņai arī par uzdāvināto Kirgīzijas mākslinieces darbu mūsu skolas gleznu galerijas veidošanai!

9. maijā ikvienam 6.–12. klases skolēnam un skolotājiem bija iespēja elektroniski piedalīties Eiropas eksāmenā, kurā jāatbild uz 20 dažādiem jautājumiem par Eiropas Savienību. Jautājumi bija piemēroti dažādiem vecumposmiem. Interesanti, ka katrs dalībnieks jau vakarā saņēma pateicību par piedalīšanos Eiropas eksāmenā ar iegūto punktu skaitu. Lielisks veids, kā pārbaudīt savas zināšanas.

Šajā pašā dienā 8. un 11. klases skolēni kopā ar skolotājām Vitu Spilbergu un Sandru Bērziņu devās ES Mājas apmaksātā ekskursijā uz Livonijas ordeņa Siguldas pili, kur pavadīja laiku, iepazīstot Siguldas vēsturi.

17 medaļas “Olimpiskajā dienā 2018” Ogrē

Ar labiem panākumiem piedalāmies Olimpiskās dienas 2018 sacensībās vieglatlētikā, kegumaskola.lv

Aizvadītas šī mācību gada pēdējās starpnovadu sporta sacensības. Šogad laika apstākļi mūs lutināja. Ķeguma komercnovirziena vidusskola sacensībās piedalījās visās četrās vecuma grupās (4.-5.kl., 6.-7.kl., 8.-9.kl. un 10.-12.kl.).

Visas dienas garumā skolēni sacentās dažādos, jau zināmos un klasiskos sporta veidos un disciplīnās, kā arī bija iespēja izmēģināt ko jaunu. Sacensības sākās ar pretstafetes skrējienu, kur mūsu skolas skolēni izcīnīja gan sudraba medaļu, gan bronzas medaļu. Pēc tam skolēni devās uz pārējām disciplīnām: atspoles skrējiens, orientēšanās labirints, jaunums – rāpošana, zēniem – pievilkšanās, futbols 8.-9.kl., vidusskolas grupai klāt nāca pludmales volejbols, strītbols un šaušana. Kopā no sacensībām atvedām 17 medaļas!

Skaistākā rokraksta īpašnieki sākumskolā – noskaidroti

Glītrakstu konkurss. Keguma skola

Gaidot Māmiņu dienu, sākumskolas skolēni sacentās, skaisti pārrakstot māmiņai veltītu dzejoli. Priecēja tas, ka visi bērni bija ļoti centušies.

Bērnu darbus vērtēja neatkarīga žūrija: skolotājas Anna Paltere, Dzintra Kļava, Ināra Skuja, Sandra Bērziņa un Iveta Barkāne. Daudzu rokraksti līdzinājās viens otram tik ļoti, ka ilgi nācās domāt, kuram piešķirt 1., 2. vai 3. vietu. Kod kurā pirkstā gribi – visi sāp. Tā gribas novērtēt katru bērnu, jo visi bija ļoti, ļoti centušies. Neraugoties uz to, kura vieta iegūta, uzvarētāji ir visi, jo apliecinājuši, ka arī ikdienā var glīti rakstīt un pakāpeniski izkopt savu rokrakstu.

Glītrakstu konkursa rezultāti

Mūsu jaunajiem vieglatlētiem lieliski panākumi Ogrē

kegumaskola sporta sacensibas Trešdien, 9. maijā, ar lieliskiem panākumiem starpnovadu sacensībās vieglatlētikā Ogres stadionā startēja Ķeguma komercskolas 1.-5. klašu skolēni.

Par divkārtēju čempionu kļuva Markuss Mednis no trešās klases. Pirmās vietas tāllēkšanā un 60m sprintā M grupā.
Čempiona tituls Markusam Kaļvam no 4.b klases 1000m skrējienā D grupā.
Divas medaļas arī Adrianam Žemčužinam (2. vieta 600m skrējienā un 3. vieta 60m skrējienā) un Kristai Bužeriņai (3. vieta tāllēkšanā un 3. vieta 1000m skrējienā).
Pa medaļai Leo Ciematniekam, 2.b klase, (3.vieta 600m) un Karīnai Šlusarekai, 3. klase, (3. vieta tāllēkšanā).

Pārējie atlēti arī startēja labi un dažiem tikai drusku pietrūka līdz medaļai. Tiem, kuri sacensībās startēja pirmo reizi, labāku rezultātu neļāva sasniegt uztraukums. Īpaši jāatzīmē 1. klases skolnieka Fēliksa Poča sniegums, kas līdzvērtīgi startēja M grupā ar 2. un 3. klasi.

Kopā sacensībās piedalījās 17 skolas atlēti.

J. Cīrulis, sporta skolotājs

kegumaskola sporta sacensibas