Aktualitātes

valodu festivals kegumaskola 2019 featuredJau daudzus gadus mūsu skolā ik pavasari norisinās Valodu festivāls, lai godinātu dažādas valodas, kuras var apgūt mūsu – Ķeguma komercnovirziena vidusskolā. Arī 20. maijā mēs bijām pulcējušies, lai noskatītos vairākus priekšnesumus dažādās valodās, ko sagatavojuši mūsu skolas audzēkņi no dažādām klasēm. Bez tam, skatītājiem bija fantastiska iespēja dzirdēt dažādus interesantus un aizraujošus faktus par pasaules valodām. Piemēram:

• Visvairāk runātā pasaules valoda ir mandarīnu (ķīniešu) valoda (885 miljoni cilvēku). Tajā runā aptuveni 70% no Ķīnas iedzīvotājiem.
  • Japāņi vienmēr izvairās no vārdiem „nē, nevaru, nezinu” it kā tie būtu lamu vārdi.

mamin tev kegumaskolaNegaidītu un mīļu pārsteigumu savām māmiņām Mātes dienā ir sagatavojuši Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 2.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Santu Ustinoviču, piedaloties izdevniecības “Ezerrozes grāmata” projektā, kura idejas autore un vadītāja ir Agnese Piļāne.

Skolēnu sacerētie un iesūtītie dzejoļi, tika apkopoti skaistā grāmatā “Māmiņ, Tev!”, kas izdota aprīļa beigās un ir jau uzsākusi savu ceļu pie lasītāja.

pargajiens 2019 kegumaskola featuredDienā, kad svinam LR Neatkarības atjaunošanas dienu un Latviju pārstaigā salna, krusa un lietus, 32 Ķeguma vidusskolas jaunieši un skolotāji ar karstām sirdīm devās tradicionālajā Baltā galdauta pārgājienā gar Baltijas jūru. Šoreiz ceļš veda no Rojas uz Kolku (34 km).

Tā ir jauka tradīcija, kuru aizvadītajā gadā iedibināja skolas absolvente Elizabete Avotiņa un pašreizējas 12. klases skolniece Annija Spilberga – 4. maija rītā pulcēties pie skolas, lai savas valsts neatkarībai par godu apjaustu savu varēšanu, izbaudītu drauga atbalstu un stipro plecu, pārgājiena noslēgumā uzklātu galdu ar baltu galdautu, kopā pamielotos, atpūstos, nodziedātu skaistākās latviešu dziesmas un atkal un atkal pārliecinātos, ka nav skaistākas zemes par Latviju.

kegumaskola erasmus decode 2019 aprilis featuredŠajā mācību gadā Ķeguma komercnovirziena vidusskolā norisinās Erasmus+ “DE.CO.DE” projekts, kas pulcē jauniešus un skolotājus no Lietuvas, Grieķijas, Portugāles, Itālijas un Latvijas. Aprīļa sākumā norisinājās projekta trešais brauciens, uz kuru devās 9. A klases skolēni Maksims, Sabīne un Rihards, 12.klases skolnieces Annija un Ligita un 11.klases skolniece Amanda, kā arī skolotājas Aija Bluķe un Dzintra Germa-Lemese. Šoreiz tepat netālu Lietuvā - Širvintos pilsētā, kur pavadījām aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu laiku.

Sešas dienas aizritēja iepazīstot Lietuvu, kā arī attīstot kompetences IT jomā. Nodarbību laikā mācījāmies par medijpratību, drošību internetā, kā “pareizi uzvesties” interneta vidē, kur meklēt uzticamus materiālus savām prezentācijām vai projektiem. Neizpalika arī orientēšanās pa Širvintos, iesaistoties dažādās aktivitātēs, savas projekta pieredzes bloga veidošana un specifisku dialogu rakstīšana, ko darījām jauktās starpvalstu komandās.

Iepazināmies ar citu valstu pārstāvjiem, kā arī mūs iepazīstināja ar skolu, kas bija ļoti interesanti, jo mēs varējām salīdzināt šo skolu ar mūsējo. Esam ļoti priecīgi, ka mums tika dota iespēja doties ekskursijās uz ievērojamiem Lietuvas apskates objektiem Viļņā, Traķos un Kernavi, lai gan jāatzīst - laiks nelutināja, nācās satuntuļoties pamatīgi, lai cīnītos pret vēju un salu.

Šis projekts visnotaļ jauniešiem ļauj pasauli ieraudzīt savādāk, saprast katra dalībnieka stiprās un vājās puses, kā arī paplašina redzesloku. Projektā iegūtā pieredze un emocijas ir neizmērojamas, tādēļ noteikti ieteiktu visiem skolēniem izmantot šī projekta doto iespēju attīstīt sevi dažādās jomās un iegūt daudz jaunus draugus un paziņas, kā arī šī ir lieliska iespēja, kā iepazīstināt citus ar mūsu kultūru, valsti un pilsētu.

Lietuvas brauciena komanda

Vairāk foto skatāmi galerijā.

tiksanas ar noru ikstenu kegumaskola 2019 featured24. aprīlī mūsu skolas skolēniem un skolotājiem bija tā laime un gods tikties ar Noru Ikstenu – 21. gadsimta pirmo divu gadu desmitu pazīstamāko Latvijas rakstnieci pasaulē.

Uzziņai par rakstnieces būtiskāko veikumu: Pēc romāna „Mātes piens” (2015) iznākšanas pāris gadu laikā tas izdots maķedoniešu, angļu, itāļu, krievu valodā. Viņas „Dzīves stāsti” (2004) izdoti maķedoniešu, hindi, angļu, igauņu, dāņu, zviedru un gruzīnu valodās. Prozaiķe ir vairāku prestižu latviešu literāro balvu un godalgu vairākkārtēja laureāte. Aktīvi veidojusi un virzījusi literāros procesus, bijusi viena no Latvijas Literatūras centra dibinātājiem, Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas idejas iniciatore. Kopā ar rakstnieku Paulu Bankovski un tulkotāju Maimu Grīnbergu izveidojusi literatūras festivālu „Prozas lasījumi”, bijusi Nacionālās Kultūras padomes priekšsēdētāja, reprezentējot latviešu literatūru, piedalījusies daudzos starptautiskos literatūras festivālos un lasījumos Eiropā, ASV un Kanādā. Par savu sabiedrisko darbību saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.