Aktualitātes

kegumaskola varonu nedela 2019Šajās novembra dienās varam svinēt ne tikai Lāčplēša dienu un mūsu valsts dibināšanas gadadienu, bet arī 140 gadu jubileju, kopš pasaulē nācis viens no latviešu kultūras dižgariem Kārlis Skalbe. Ļaudis viņu parasti zina kā romantisma dzejnieku vai latviešu tautā visiemīļotākās grāmatas – pasakas „Kaķīša dzirnaviņas” – autoru. Retais zina, ka 1. Pasaules kara laikā viņš bija kara korespondents, kurš pats savām acīm redzēja, cik daudz strēlnieki bija gatavi ziedot „Tēvzemei un Brīvībai” , vārdiem, kas pēc Skalbes ierosinājuma vēlāk tika iekalti Brīvības piemineklī. 1919. gada 18. novembrī, svinot Latvijas Republikas pirmo dzimšanas dienu, Skalbe teica: „Nolieciet savas galvas kritušo varoņu priekšā! Nav neviena akmens neatkarīgās Latvijas pamatos, kas nebūtu tur iemūrēts ar viņu asinīm kā nesagraujamu cementu.” Šos vārdus 11. novembrī paturējām prātā arī mēs, visi kopā dodoties izgaismot Gaismas ceļu „Iedegsim sauli Ķegumā!”

kegumaskola erasmus portugale 2019novOktobra nogalē Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 12.klases skolēniem Elīnai Greinei, Artai Liepai, Kristianam Ņorbam un Jurim Sandim Jēgerim skolotāju Ilzes Krastiņas un Signes Janas Rubīnas pavadībā projekta “Erasmus + DE.C.O.DE” ietvaros bija iespēja apmeklēt saulaino un viesmīlīgo Portugāli, nedēļu pavadīt Lisabonas tuvumā esošajā Barreiro pilsētā, apmeklēt nodarbības “Barreiro Casquilhos” skolā.

kegumaskola interneta konference kurs kursu 2019"Internets un Tu - kurš kuru!?" Šāds nosaukums dots konferencei, kuru piektdien, 8. novembrī, apmeklēja mūsu skolātāja Līva Ālīte un 12. klases skolēns Danils. Neskatoties uz mazliet draudīgo nosaukumu, pasākumā valdīja mazliet jautra un pailāta gaisotne, par kuru parūpējā atraktīvais vadītājs Jorens Steinhauers.

Konferencē vērtīgus padomus par sevis pasargāšanu digitālajā laikmetā sniedza CERT.lv pārstāvis E. Stūrmanis un Droša interneta centra vadītāja M. Katkovska.

Kamēr skolotāji klausījās Ikšķiles vidusskolas vecāko klašu skolēnu stāstījumā par tehnoloģiju izmantošanu Ikšķiles vidusskolā, Danils kopā ar pārējiem jauniešiem un Stūrmaņa kungu diskutēja par sociālo tīklu plusiem un mīnusiem un jauniešu medijprātību.

Paldies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai un Drošs internet.lv par rīkoto konferenci.

Foto skatāmi galerijā.

Līva Ālīte, informātikas skolotāja

DufEzJEXcAID7cbVai attālums ir šķērslis, lai iepazītu citu kultūru? Nebūt nē! Otrdienas rītā 4.b klase kopā ar angļu valodas skolotāju I. Krastiņu iesaistījās "Microsoft for Schools" tiešsaistes minēšanas spēlē "Our Mystery Skype". Skolēnu uzdevums - ar Skype video zvanu satikties ar kādu klasi kaut kur pasaulē un ar jautājumu palīdzību noskaidrot viņu atrašanās vietu. Šoreiz tie bija Redfields skolas skolēni 8000km tālajā Indijā, Kavali pilsētā.

kegumaskola sporto labakai dzivei 20193.b klase un klases audzinātāja L.Markusa-Ciematniece iesaistās aizraujošā konkursā “Sporto Labākai dzīvei”, lai aizraujošās sporta sacensībās paplašinātu savas zināšanas par veselīgu uzturu un cīnītos par gardām, kā arī vērtīgām balvām.

Konkursa ietvaros viena klase no skolas var izaicināt vēl divus klašu kolektīvus uz draudzīgām sacensībām.