Aktualitātes

sudrabs volejbola spartakiade kegumaskolaPiektdien, 9. novembrī, vidusskolas komanda piedalījās Latvijas skolēnu 72.spartakiāde volejbolā “Vidusskolu kauss” Koknesē. Sacensības notika četrās līgās atkarībā no komandas komplektācijas un meistarības līmeņa. Skolas komanda spēlēja otrajā līgā, kas nav profesionāļu komanda, un komandas sastāvā uz laukuma vienlaicīgi varēja būt četras meitenes un divi zēni.

Apakšgrupā tika ielozētas piecas komandas - Ķegums, Jēkabpils, Sigulda, Jelgavas tehnikums un Sventes komandas. Apakšgrupā grūta bija pirmā spēle ar Jēkabpils komandu un pēdējā spēle ar Jelgavas tehnikumu. Pirmajā spēlē uzvaru izdevās gūt, pateicoties arī veiksmei. Toties pēdējā uzvara nāca ar raksturu un meistarību. Apakšgrupā - izcīnītas visas uzvaras un iegūta iespēja cīnīties finālā.

nosleguma orientesanas sacensibas 2018 kegumaskola lvOrientēšanās sporta sacensību sezonas noslēguma sacensības tika aizvadītas 2018.gada 28. oktobrī Saulkrastos, Pļevnās. Kuplā skaitā uz sacensībām devās Ķeguma orientieristi, aizpildot visas 19 autobusā esošās vietas!

Organizatori bija sarūpējuši interesantas distances, kas lika šķērsot ne tikai priežu silus, bet arī purviņus un grāvjus pat jaunāko grupu pārstāvjiem. Astoņiem Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēniem šīs bija debijas sacensības orientēšanās sportā, tomēr tas netraucēja uzrādīt augstvērtīgus rezultātus.

Īpašu cīņassparu demonstrēja jaunākie. V8 grupā (2010.g. dzimuši un jaunāki) uz starta stājās 18 dalībnieki, no tiem 8 ķegumieši – Edvards Rudzis, Artūrs Boriss Alzbergs, Kristofers Baltais, Viktors Lablaiks, Kristaps Meinards Krauklis, Mareks Kamšs, Arturs Jānis Krastiņš un Jēkabs Kossovičs.

4klases ekskursija kegumaskolaRudenīgi saulainā 17.oktobra rītā 4.klases bērnu un viņu vecāku ceļš skolotājas Silvijas Čeveres pavadībā un izpalīdzīgā šoferīša Jāņa kompānijā projekta „Skolas soma” ietvaros veda uz Jaunpili.

Nokļuvām Jaunpils pilī, kura celta pirms septiņiem gadsimtiem 1301.gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis. Jaunpils pils ir viena no retajām Viduslaiku pilīm, kas saglabājusi savu sākotnējo izskatu.

Mums tika dota iespēja izbaudīt daļiņu Viduslaiku pils dzīves, kad vairāku gadsimtu garumā valdīja viena dzimta. Katrs no mums varēja iejusties tam laikam atbilstošā tēlā. Bērni tika ieģērbti mazo mūku tērpos, bet viņu mammas un skolotāja – kā pils dāmas.

sacensas mazie pratnieki kegumaskola18. oktobrī Lielvārdes un Ķeguma novadu izglītības iestāžu sākumskolas skolēni Lielvārdes pamatskolā tikās konkursā „Prāta spēles “Latvijai-100””. No katras skolas komandā piedalījās seši 4. klases skolēni.

Konkursa norisei tika izveidotas 6 jauktas komandas, kurās piedalījās skolēni no katras skolas. No mūsu skolas “Mazie prātnieki” komandā bija Adrians Kalniņš, Gustavs Kurpnieks, Roberts Mazais, Rebeka Prohorova, Rodrigo Seržants, Annija Skudra.

Konkursa pirmajā daļā katra skola prezentēja mājas darbu – savu sagatavoto priekšnesumu par Latviju, kas vienlaicīgi bija arī komandas vizītkarte.

tautas muzikas instrumenti kegumaskolaPavasarī izsludinātajā Ķeguma novada iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursā tika apstiprināts projekts "Tautas mūzikas instrumentu iegāde Ķeguma komercnovirziena vidusskolai". Šī projekta ietvaros tika iegādāti 16 jauni mūzikas instrumenti (apskatāmi arī galerijā) - Kurzemes deviņu stīgu kokle, lielās bungas, velna bungas, trīsstūris, trideksnis, sitamie ritma kociņi, ksilafons, kurkšķis un blokflautas.

Instrumenti jau tiek izmantoti mūzikas mācību stundās, kā arī konsultāciju laikā notiek kokles spēles apmācība.

Paldies Ķeguma novada pašvaldībai par iespēju un finansējumu!

Liene Seržante, projekta īstenotāja