Ceļojumā uz Jelgavu

3kl celojums uz Jelgavu titleJau sācies garais vasaras brīvlaiks, taču to ieskandinājām ar kopīgu klases ekskursiju uz Jelgavu: kādā saulainā un siltā 24.maija rītā 2.a un 3.klase kopā ar skolotājām Gunu un Silviju, līdzi ņemot klases bērnu vecākus, devās ceļā.

Pirmais pieturas punkts Jelgavā bija Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Daļa tās fakultāšu ir izvietotas Jelgavas pilī, bet pārējās – pilsētas teritorijā. Pateicoties proporcionāli lielajam studentu skaitam, Jelgavu dažkārt dēvē par Latvijas studentu galvaspilsētu.

Mūs sagaidīja ļoti jauka un zinoša gide Ina. Tikām izvadāti pa dažiem pils koridoriem un istabām. Dzirdējām daudz interesanta. Visvairāk mūs aizrāva stāsts par Balto dāmu, kura vakaros spokojas pilī. Šis stāsts ieinteresēja gan bērnus, gan skolotājas, gan vecākus. Tiku dzirdējusi pat tādas frāzes: “Man paliek bail,” “Kā es šodien vakarā aiziešu gulēt, ja domās būs Baltā dāma?” Taču Baltā dāma ir laba un nevienam pāri nedara.

Latvijas cilvēks – ģenerālis Kārlis Krēsliņš

Generalis Kreslins kegumaskola lv 2018Jau 5. gadu skolā turpinās tradīcija „Latvijas cilvēks”, kuras ietvaros pie mums viesojas un tiekas kāds valstī zināms cilvēks. Skolēni kopā ar viņu nodzied Valsts himnu, iepazīst viesa dzīvi un pieredzi, gūst atbildes uzinteresējošiem jautājumiem. Šādas tikšanās ir arī laba iespēja, kā iepazīt kāda cita aroda specifiku un saprast, kā ātrāk un veiksmīgāk sasniegt savu mērķi.

Un tā – 21. maijā pie mums ciemojās ģenerālis Kārlis Krēsliņš un viņa palīdze Sandra Rozenštama. Pārsteidza, cik daudz cilvēks spēj sasniegt no vienkārša lauku zēna līdz virsotnēm aizsardzībā, politikā, zinātnē…! Latviešu militārpersona un politiķis, bijušais Padomju armijas, Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo Bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, rezerves brigādes ģenerālis. Militārās karjeras beigās pievērsies politiskajai darbībai. 2011. gadā ievēlēts 11. Saeimā, 2014. gadā – 12. Saeimā.

„Billes” iepazīšana Gaismas pilī

filmas bille seanss gaismas pili 2018 kegumaskola lv2016./2017. gada septembrī vairāk nekā 100 mūsu skolas skolēni no 1. – 7. klasei piedalījās I.Kolmanes mākslas filmas „Bille” filmēšanā Svētā Pāvila baznīcā Grīziņkalnā. Mūs uzaicināja filmēties tāpēc, ka skolēni nēsā tumšu skolēna formas tērpu, kas daļēji atgādina 30. gadus. Tieši šāda forma izrādījās noderīga 1. septembra ainas filmēšanai. Pavadījām Rīgā garu un grūtu dienu, taču nu, 2018. gada 22. maijā, kad filma jau vērojama uz lielajiem ekrāniem, tika organizēts īpašs seanss filmētajiem skolēniem Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā jeb Gaismas pilī, kur filmu noskatījāmies kopā ar bibliotēkas darbiniekiem.

Sākumā bija tikšanās ar filmas veidotāju komandu: producentiem Jāni Juhņēviču un Martu Romanovu – Jēkabsoni, mākslinieci Ievu Romanovu, Billes lomas tēlotāju Rūtu Kronbergu un aktrisi Maiju Doveiku. Pēc tam uz skatuves raisījās saruna, kurā radošās komandas dalībnieki saturīgi iepazīstināja ar filmas tapšanas gaitu, uzzinājām, cik grūts darbs aktierim, kādus piedzīvojumus filmēšanā piedzīvoja mazā Bille jeb Rūta Kronberga. Jutāmies pagodināti par mums izrādīto uzmanību, jo arī mūs aicināja piecelties, iepazīstināja un aplaudēja par iesaistīšanos vērienīgajā projektā. Pēc tam ļoti labā kvalitātē Ziedoņa zālē skatījāmies filmu „Bille”.

Jauna pieredze brīvprātīgajā darbā Muzeju naktī

Muzeju nakts 2018 kegumaskola lv

Šogad mums tika piedāvāta nebijusi iespēja – piedalīties Ķeguma HES muzeja organizētajā Muzeju naktī 18. maijā kā brīvprātīgajām. Mēs – 6 vecāko klašu skolēni – Elīna Greine, Liene Krūmiņa, Ilva Malniece, Juris Sandis Jēgers, Sindija Kļaviņa un Arta Liepa – nolēmām šo izaicinājumu pieņemt un uzkrāt jaunu pieredzi.

Darbs sākās 19os vakarā un beidzās 23os naktī. Sākumā mums izrādīja HES muzeju un apkārtni, pastāstīja, kādi pienākumi veicami. Stāvējām pie 4 balsošanas mašīnām, kuru podziņu nospiežot, cilvēki varēja nobalsot, kura no piedāvātajām muzeja izstādēm patikusi vislabāk, un izteikt savus ierosinājumus. Pretī viņiem par to devām grāmatzīmes.

Patīk, ka mūsu darbs tika pozitīvi novērtēts, jo saņēmām Pateicības par piedalīšanos, kā arī vērtīgas balviņas.

Elīna Greine, 10. klases skolniece

Mūsu vidū skolniece, kura zīmē

Taizemes skolniece Sarnsap Pannaras ar savu zīmējumu izstādi. kegumaskola.lv

Šajā mācību gadā mūsu skolā apmaiņas programmā mācās un latviešu valodu apgūst Taizemes skolniece Sarnsap Pannaras. Nu trešā stāva gaitenī apskatāma viņas zīmējumu izstāde. Īsā sarunā noskaidroju to, kā viņa pie mums jūtas, kāpēc zīmē un ko ar saviem zīmējumiem grib pateikt pasaulei.

Pannaras, kā Tu mūsu zemē jūties? Vai tā nav pārāk atšķirīga no Tavas dzimtās Taizemes?

Latvijā es jūtos normāli. Man ļoti patīk ar savu viesģimeni piedalīties dažādās aktivitātēs. Latvijā cilvēki ir ļoti jauki un atvērti, vienmēr gatavi palīdzēt, un tas man ļoti patīk. Taizemes un Latvijas kultūras ir pilnīgi atšķirīgas, piemēram, Taizemes skolās skolēni nenēsā kurpes, bet gan zeķes, taču skolotāji var nēsāt kurpes. Esmu priecīga, ka atbraucu un šeit ieguvu sev jaunu pieredzi un pozitīvas atmiņas.

Kuras Latvijas vietas šī mācību gada laikā esi apskatījusi un kas Tev paticis vislabāk?

Šajā gadā es devos uz Siguldu, Jūrmalu, Salaspili, Ogri. Liepāju un Rīgu. Īpaši man patika Rīga, jo tur ir daudz, ko darīt, kā arī Rīgā ir ļoti dažāda arhitektūra, īpaši Vecrīga, kur mijas dažādu gadsimtu un stilu ēkas. Tā atšķiras gan no citām Latvijas pilsētām, gan arī no Taizemes.