Ķeguma komercnovirziena vidusskolā jau otro mēnesi veiksmīgi darbojas bērnu karatē grupa (zēni un meitenes). To vada cīņas kluba „Hagakure” treneris Vladislavs Fetkuļins, kuram ar bērniem ir izveidojies ļoti draudzīgs kontakts.

Uz pirmo iepazīšanās nodarbību pagājušā gada beigās sanāca prāvs lielāku un mazāku bērnu pulciņš, kas apliecināja interesi par šo sporta veidu. Visi enerģiski sāka trenēties, taču ar laiku daļa sāka atkrist, jo karatē nodarbības prasa zināmu piespiešanos. Tā ir disciplīna, tas ir darbs ar sevi, tā ir cīņa ne tik daudz ar iedomāto pretinieku, bet galvenokārt, – tā ir cīņa ar paša slinkumu! Mūsu bērniem taču visapkārt ir tik daudz modernu vilinājumu, tādu kā dators, planšetnieks, multfilmas TV uz ērta dīvāna un tml.

Mans 6 gadīgais puika Roberts nodarbības apmeklē tīri labprāt, jo ir ļoti kustīgs un aktīvs, taču arī man kā tētim vienu reizi nācās patērēt gandrīz veselu stundu laika, lai mirkļa vājumā vai slinkuma iespaidā nokļuvušo bērnu pierunātu apmeklēt kārtējo nodarbību. Kā balvu pēc treniņa saņēmu Roberta atzinumu, ka labi vien bija, ka viņš pats sevi piespieda, jo pēc treniņa jutās gandarīts par uzvaru pār sevi. Tā ir bērna pirmā vērtīgā pieredze nākotnes darbam ar sevi. Tāpēc ļoti priecājos par visiem pārējiem, kas joprojām turpina trenēties.

Domāju, ka tikai tagad sāk veidoties grupas pamata kodols no pašiem izturīgākajiem un mērķtiecīgākajiem. Vērojot nodarbības, varu tikai apbrīnot tos bērnus, kuri centīgi pilda visus vingrojumus ar degsmi un sportisko azartu, no sirds, tā teikt, ar jūtām, kā to mācīja leģendārais Brūss Lī. Tieši tas man rada optimismu, ka mums vecākiem sadarbībā ar treneri Vladislavu izdosies ievirzīt bērnus veselīgā un pozitīvā vidē, vienlaicīgi pasargājot no daudzām mūsdienu atkarībām.

Karatē ir ļoti dzīvs sporta veids, kas attīsta gribasspēku, māca ātri domāt, veikli kustēties, precīzi pildīt cīņas paņēmienus, kā arī labi just savu un cīņas partnera ķermeni, paredzēt tā kustības. Tās, manuprāt, ir vērtīgas iemaņas, kas cilvēkam ir noderīgas visā dzīvē, mācībās un darbā.

Uz nodarbībām tiek aicināti bērnu dārza apmeklētāji un skolnieki, tās notiek divas reizes nedēļā, trešdienās un piektdienās, pl. 19.30.

Vecāku vārdā izsaku pateicību par atbalstu un sadarbību skolas direktoram Vladimiram Samohinam un trenerim Vladislavam Fetkuļinam.

Arvis Mazais, 6–gadīgā Roberta tētis

Foto: Cīņas gars un smaids

Cīņas gars un smaids

Mūsu 6. klase ir nolēmusi, ka mūsu vecāki mums stāstīs par savām profesijām. Kā pirmais šajā gadā bija Magnusa tētis Jānis Kloviņš, kura profesija ir zinātnieks.

Viņš strādā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā. Viņš ir šī centra vadītājs, jeb direktors.

Lasīt tālāk ...

Cienījamie vecāki!

Atkal ir pienācis brīdis, kad kopā spējam paveikt jauku darbu, ziedojot skolai ģimenē vairs nevajadzīgu sporta inventāru. Ieklausieties, ko tas saka!

Ragaviņas – Kā man apnicis gulēt pagultē!

Slēpes – Bet man – stāvēt uz balkona vai atrasties šķūnīša pašā augšā!

Slidas – Arī mēs gribam būt atkal asas un spožas un traukties pa skolas hokeja laukumu līdzīgi vējam!

Slēpju zābaki – Neaizmirstiet arī par mums! Mēs tā sapņojam iegulties atkal slēpēs un iemācīt skolas bērniem pirmās slēpošanas iemaņas!

Sporta piederumi – Tāpēc, mīļie vecāki, ja Jūsu lolojumi jau izauguši un viņu slidas, slēpes, hokeja nūjas, slēpju zābaki, ragaviņas jums vairs nav vajadzīgi, atdodiet tos citiem bērniem mūsu vietējā skolā! Mēs atkal iegūsim jaunu elpu, un skolas bērni būs veselīgi, moži un priecīgi.

Paldies, ka mūsu sapņos ieklausījāties! Ziemas sporta inventāra ziedojumu nodot skolas dienas vai vakara dežurantam!