Ķeguma komercnovirziena vidusskola

skola@kegumaskola.lv T:65055275

logo 1

 • Skolēnu mācību uzņēmuma „Hygge” veidošanas iedvesma un ideja aizgūta no Dānijas. Kad pagājušajā mācību gadā šajā valstī biju apmaiņas skolnieces statusā, varēju izbaudīt šo dāņu dzīves veidu jeb pozitīvo domāšanu, prasmi atpūsties un arī gūt pārliecību, ka hygge ir dabisks, brīvs, omulīgs, labu emociju pildīts atpūtas baudījums estētiskā vidē, kas pārpilns ar prasmi priecāties par ikdienas sīkumiem. Gribēju vest šo pozitīvo domāšanu un mierīgo dzīvesveidu uz Latviju.

  Ko ražot? – atbilde nebija jāmeklē. Visu, lai baudītu nesteidzīgo omulību – ērts mājas dizains, mīļas lietas apkārt. Nostiprinājās doma par dabīgu koku, jūras vai upes krastā izskalotu zaru izstrādājumiem; apdrukātām krūzēm, linu un kokvilnas auduma salvetēm, galdautiem, spilveniem, svecēm. Krāsas – balta, viegli pelēka; dizains – cik vien iespējams vienkāršs, askētisks, nedaudz skandināvisks. Ražošanas process bija steigas un dažbrīd pārguruma pilns. Preču sortiments, zīmola izstrāde, noformējums, iepakojums, stenda noformējums – uhh! – nebija viegli.

  Un tad tirgošanās – 9.decembrī Junior Achievement Latvija rīkotajā SMU gadatirgū T/C Domina Shopping varējām savu SMU demonstrēt. Interesanta pieredze. Ļoti daudz pircēju, sarunu, ieteikumu, novēlējumu, uzmundrinājumu, pārdomu, ko darīt labāk, ko attīstīt.

  Noslēgumā prieks – starp 169 uzņēmumiem, kas vēl tirgojās, esam pamanīti – saņēmām simpātiju balvas, pat veselas divas! Mūs novērtēja Banku augstskola, dāvājot dāvanu kartes mācību kursam, un laikraksts "Diena", dāvājot biļetes uz koncertu. Patīkami! Un protams priecē arī peļņa – kā jebkuram uzņēmējam.

  Bet tagad pārdomas par SMU tālāko attīstību un gatavošanās nākamajiem tirdziņiem. Man šis ir jau 4 gads, kurā dibinu SMU, ražošana gan šogad ir pirmo reizi. Annijai 2 gads ar SMU pieredzi.Varam salīdzināt, kā bija sniedzot pakalpojumus, kā ir ražojot produkciju.

  Kāpēc SMU neveido Tu?

  Nomināciju ieguvēji vidusskolas grupā (.pdf).

  Elizabete Avotiņa (12.kl.), Annija Spilberga (11.kl.),
  SMU SIA Hygge dibinātājas

  Ķeguma skolēnu mācību uzņēmumi, SMU

  LaMi – auduma apdrukas pakalpojumi

  Pirmā semestra otrajā pusē, es nodibināju savu skolēnu mācību uzņēmumu, kas nodarbojās ar auduma apdrukas pakalpojumiem. Uzņēmumā strādājām trīs meitenes – es biju uzņēmuma vadītāja, rūpējos par visu, kas saistīts ar dizainu, iestrādāju apdrukāto audumu maciņos, dāvanu maisiņos, u.c.; L.Teikmane uzzīmēja dizaineres izveidotos zīmējumus un sagatavoja tos drukāšanai uz auduma, kā arī bija atbildīga par uzņēmuma reklamēšanu sociālajos tīklos un citur; savukārt T. Kurpniece vadīja visas lietas saistībā ar kases čekiem, finansēm un palīdzēja noformēt stendus tirdziņos.

  Darbojoties SMU rodas pieredze, kura noteikti noderēs nākotnē. Izveidojām savu mājas lapu, tirgojām pašu izgatavoto produkciju. Bija jāvēro, kas vairāk piesaista pircējus, kurām precēm ir lielāks pieprasījums. Var novērot, kāda ir piemērotākā cena savai precei, par cik to kāds ir gatavs maksāt. Jāmācās arī reklamēt savas preces. Jāpadara uzņēmums zināms savā skolā, pilsētā, varbūt pat novadā. Bet tur ir jāiegulda laiks un iedvesma, neiztikt arī bez naudas līdzekļiem. Aktīvi jāreklamējas sociālajos tīklos, jāpierāda, kāpēc tieši tavs uzņēmums ir visizdevīgākais un labākais. Izdevīgi ir piedāvāt interesantas akcijas, kas arī piesaistītu pircējus.

  Jācenšas visam pieiet radoši – tam pašam stendam, kura uzdevums ir izcelt tur stāvošās preces un piesaistīt pircējus, jābūt pēc iespējas krāšņākam, ar visādiem uzrakstiem, formām, krāsām un daudz ko citu, jo oriģinālas idejas ir visinteresantākās. Iepakojums arī ir neatņemama preces noformējuma sastāvdaļa. Tam jābūt ērtam, skaistam, arī ekoloģiskam – tāpēc dodu priekšroku papīra iepakojumiem.

  Runājot par pašu preci, tai jābūt kvalitatīvai, noderīgai, viegli kopjamai. Ja pircējam ir jautājumi par preci, godīgi jāatbild. Jāatceras, ka reklāma, stends, noformējums, iepakojums ir tikai tas, kas precei palīdz izcelties jo prece ir tā, pēc kuras nāk pircējs. Tas, protams, nenozīmē, ka noformējumam nav galvenā nozīme, tieši pretēji, kā jau bija teikts – noformējums ir pirmais ko ierauga pircējs. Tikai pēc tam cilvēks apskata preču klāstu. Par to ir vērts padomāt!

  Ļoti svarīga sadarbība. Jāprot sadarboties ar skolotāju, uzņēmuma komandu, kā arī klientiem. Bez tā nekas nesanāks. Sadarbība ir kā pamats visam uzņēmumam. Nebūs sadarbības – nebūs darba darītāju, nebūs preču, nebūs vispār jēga no uzņēmuma, jo nekas nenotiks.

  Man personīgi bija interesanti vadīt savu mācību uzņēmumu un iepazīties ar jauniem, talantīgiem cilvēkiem. Man jāpateicas meitenēm, bez kurām tas viss nebūtu paveikts (L. Teikmane, T. Kurpniece), kā arī jāsaka liels paldies skolotājai I. Avotiņai par lielo atbalstu un pieredzi, kuru viņa mums dāvāja.

  Laura Millere, 6.klase

   

  Kegbate – krūžu apdrukas pakalpojums

  Šajā mācību gadā mēs, trīs 12.klases skolēni, izlēmām veidot skolēnu mācību uzņēmumu “Kegbate”, kurā nodarbojāmies ar krūzīšu apdrukas pakalpojumiem. Tā bija interesanta pieredze, kurā iemācījāmies daudz ko jaunu par to, kā labāk ražot un pārdot preces; kam jāpievērš uzmanība, lai būtu atsaucība un apgrozījums uzņēmumā.

  Sākumā bija grūti parūpēties par dokumentācijas formalitātēm, mājas lapas izveidi, tad par to, lai nopērk kaut dažas krūzes, lai atpelnītu iztērēto naudu par izejvielām, bet ar laiku cilvēki apkārt vairāk uzzināja par to, ka apdrukājam krūzes, turklāt lētāk kā citās vietās tuvumā, un parādījās vairāk pasūtījumu.

  Mēs piedalījāmies vairākos tirdziņos, kur guvām pieredzi, runājot ar potenciālajiem klientiem, ieguvām prasmi reklamēties un paskaidrot gan to, kā tiek ražots mūsu produkts, gan to, ar ko mēs atšķiramies no citiem uzņēmumiem.

  Kopumā, mūsuprāt, bija vērts veidot šo skolēnu mācību uzņēmumu, jo, par spīti, slinkumam un negribēšanai strādāt pēc astoņu stundu darba dienas, mēs gan nopelnījām nedaudz naudas, gan guvām vērtīgu pieredzi par uzņēmējdarbību jau šajā vecumā.

  Liels paldies noteikti jāsaka skolotājai Ilzei Avotiņai, kas mums ļoti palīdzēja gan mācību stundās iemācot teoriju par to, kā vajag darboties uzņēmumā, gan praktiski atbalstīja mūs ikdienu skolā un tirdziņos.

  Vēlamies redzēt arī turpmāk skolēnu mācību uzņēmumus darbojamies Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, tāpēc noteikti iesakām būt aktīviem un veidot savu uzņēmumu jau skolas gados!

  Agnese Zeltiņa, Reinis Švagris, Leo Ābele, 12. klase

   

  SMU SIA "PartyMaker" – izklaides pasākumu organizēšana

  Ar SMU pieredzi iepazinos vidusskolas sākumā, kad tika dota iespēja turpināt SMU „PartyMaker” vadību. Ne mirkli neesmu nožēlojusi savu izvēli, jo iegūtā pieredze sava uzņēmuma uzturēšanā un pilnveidošanā ir tikai ieguvums, kas noderēs vēl ļoti daudzus gadus pēc skolas beigšanas.

  Ja iepriekšējā mācību gadā vairāk darbojos tieši ar uzņēmuma grāmatvedību, tad šogad varēju izbaudīt visus uzņēmuma vadītāja pienākumus. Mans uzņēmums rīko pasākumus, kuri papildina un padara interesantāku skolas dzīvi. Veiksmīgs pasākums šogad bija POPielas balle, kuru apmeklēja ne tikai mūsu skolas skolēni, bet arī viesi no kaimiņu skolām. Viens no lielākajiem gandarījumiem sava SMU veidošanā ir paša nopelnītā peļņa, kura, ja neatlaidīgi un pārdomāti strādā, var tikt mērota virs simta.

  Iesaku katram sevi izaicināt un nenobīties sava SMU veidošanā. Šī ir iespēja iegūt zināšanas, kontaktus, iemaņas un pieredzi, bet pats galvenais – drosmi, pārliecību un ticību saviem spēkiem!

  Kristiāna Driksna, 11. klase

  Ķeguma skolas SMU Kegbate piedalās pavasara gadatirgū, 2017

  Pagājušajā sestdienā, 11. martā, biedrība Junior Achievement Latvija, sadarbībā ar atbalstītājiem, tirdzniecības centrā Domina rīkoja skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu 2017, kurā piedalījās 165 mācību uzņēmumi no visas Latvijas. Dalībnieki sacentās par nominācijām Labākais stends, Komerciālākais produkts, Sociāli atbildīgs uzņēmums, Labākā pārdošanas komanda, Inovatīva biznesa ideja, Videi draudzīgs produkts, Uz zināšanām balstīts produkts un Sociālo mediju komunikācijas līderis.

  Mūsu skolu pārstāvēja skolēnu mācību uzņēmums "Kegbate", kurš nodarbojas ar krūžu apdruku.

  Tā bija noderīga pieredze, kas veicināja uzņēmējdarbības prasmes, pārdošanas prasmes un komunikāciju iemaņas. Interesantas bija sarunas ar potenciālajiem pircējiem, mums radās pieredze atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem par uzņēmuma darbību. Aplūkojām citu uzņēmumu produkciju un stendus, kur smēlāmies daudz jauku ideju un priecājāmies cik radoši ir jaunieši.

  Paldies skolotājam Trencim un skolēniem, kuri piedalījās Kegbate tirdzniecības stenda izgatavošanā.

  “Kegbate” komanda Agnese Zeltiņa, Reinis Švagris, Leo Ābele

  Veido savu skolēnu mācību uzņēmumu Ķegumā
  Fotogalerija...

  Rudenī uzsākt darbību savā skolēnu mācību uzņēmumā tika aicināts ikviens skolēns. Atsaucās tie uzņēmīgākie, bet daži skolēni vēl glabā savu ideju, apsver un varbūt uzdrīkstēsies nākošagad.

  Sadarbībā ar biedrību Junior Achieviement Latvija Ķeguma skolā savus skolēnu mācību uzņēmumus reģistrēja trīs skolēnu grupas:

  • jau vairākus gadus dibinātais "PartyMaker", kurš organizē ballītes un izklaides pasākumus, to vada 11. klases skolniece Kristiāna Driksna;
  • jaunizveidotas uzņēmums "Kegbate", kurš nodarbojas ar krūžu apdruku, to vada 12. klases skolnieks Reinis Švagris
   www.kegbate.mozello.lv
  • jaunizveidots uzņēmums "LaMi" ar darbības veidu – auduma apdruka, to vada 6. klases skolniece Laura Millere
   www.lami.mozello.lv

  Kā ik gadu skolēnu mācību uzņēmumu direktori apmeklēja informatīvo semināru, kurš šogad norisinājās Ogres tehnikumā. Tas palīdzēja modelēt jaunas biznesa idejas, uzdrīkstēties un patstāvīgi sākt pelnīt.

  Tika izstrādāti biznesa plāni, noslēgti darba līgumi un līgumi ar skolu. Tika iepirktas izejvielas, apgūta sublimācijas tehnika un noorganizēti pirmie tirdziņi skolā. "Kegbate" piedalījās arī Ziemassvētku nakts tirgū Ogrē. "PartyMaker" kā pakalpojumu sniedzējs tirdziņos nepiedalās, taču ir organizējis "Popiela 2017" balli – diskotēku.

  Informācija tiem, kuriem ir ideja, bet šajā mācību gadā nav paspējuši uzņēmumu dibināt:

  • Uzņēmumu var veidot jebkurš skolēns vai skolēnu grupa un savu preci vai pakalpojumu tirgot skolā, JA Latvija speciāli organizētajos gadatirgos un citos tirdziņos, skolotāja uzraudzībā.
  • Uzņēmums darbojas vienu mācību gadu, tas jāslēdz, bet nākošajā gadā to var atvērt atkārtoti.
  • Lai saņemtu reģistrācijas apliecību, aizpildāmi uzņēmuma reģistrācijas dokumenti, kurus noformēt jums palīdzēs skolotāja Ilze Avotiņa.

  Pircēji!

  Izmantojiet iespēju un pasūtiet sev vēlamo preci vai pakalpojumu skolas skolēnu mācību uzņēmumā!

  Dibinātājs

  Ķeguma novads

  Mācību stundu laiki

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  1.-6. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  Pusdienas 11.20 - 11.50
  4. stunda 11.50 - 12.30
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00

   

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7.-12. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  4. stunda 11.30 - 12.10
  Pusdienas 12.10 - 12.40
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00
  8. stunda 15.10 - 15.50

  Skolēnu autobusi

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:20 Kaibala - Ķeguma skola 8:10

  16:00 Ķeguma skola -
  Kaibala 16:50

  Lielvārde • Rembate • Glāzšķūnis

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:25 Tome - Ķeguma skola 7:58

  16:00 Ķeguma skola - Tome 16:35

  Berkava • Tomes dienas centrs

  Skatīt visu maršrutu


   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  8:15 Ogre - Ķeguma skola 8:35

  Tirgus • Autobusa pietura pie „Maxima” • Ciemupe

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:50 Birzgale -
  Ķeguma skola 8:20

  16:00 Ķeguma skola -
  Birzgale 16:27

  • Lindes parks • Birzgales krusts

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolas Wi-Fi

  realizēts ar
  mikrotiklogo
  atbalstu

  Skolēnu padome

  Skolēnu padome, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  seko sociālajos tīklos
  Instagram Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome twitter Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome facebook Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome

  Ķeguma skolēns, Ķeguma skola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  Skolas avīzes arhīvs

  _____________________


  Ķeguma Novada Ziņas var lasīt šeit.