Ķeguma komercnovirziena vidusskola

skola@kegumaskola.lv T:65055275

logo 1

Mūsu steidzīgajā pasaulē skolēnam, beidzot vidusskolu, jābūt vispusīgi izglītotam. Katra skola vēlas lai skolēna redzesloks būtu iespējami plašs un sagatavotība reālai dzīvei būtu nodrošināta.

Par to diskutē arī Eiropas Komisijā (EK), kur sadarbībā ar dalībvalstu izglītības ministrijām darbojas Eurydice tīkls. Tā uzdevums sekot Eiropas valstu izglītības sistēmām, izglītības politikas aktualitātēm un rosināt diskusijas par izglītības problēmjautājumiem. Viens no tādiem – uzņēmējdarbības izglītība Eiropas skolās, kas ļautu samazināt bezdarbu un skolu absolventiem ļautu drosmīgāk attīstīt savu biznesa ideju. EK vadlīnijas ieteic uzņēmējdarbības pamatus ieviest aizvien vairāk skolās. Eurydice publikācija šeit.

Mūsu skola šīs vadlīnijas ievēro un attīsta jau daudzus gadus. Bez vispārējiem mācību priekšmetiem mūsu vidusskolēni trīs gadu laikā apgūst arī vairākus komercpriekšmetus: ekonomiku, tirgzinības, uzņēmējdarbības pamatus, lietvedību, grāmatvedību, menedžmentu un tiesību pamatus. Skolu beidzot, mūsu skolēni saņem papildu dokumentu: apliecinājumu par komercpriekšmetu apguvi. Viņi orientējas likumdošanas un nodokļu politikas prasībās, izprot ekonomikas un biznesa plāna pamatus, dokumentācijas nozīmi un vadīšanas pamatus, grāmatvedības uzskaiti un pārdošanas prasmes. Un noteikti ir soli priekšā saviem vienaudžiem, kuru vidusskolās komercpriekšmetus neapgūst.

komerczinibu bloksViens no mācību priekšmetiem, kas skolēnus aizrauj vairāk, ir tirgzinības. Tas paver iespēju gudrāk raudzīties uz mārketinga viltībām, izprast, kas ir pircējs, kāda ir viņa paredzamā rīcība, kā šo rīcību ietekmē iepakojums, reklāma, sabiedriskā doma, sociālie tīkli, multivide, emuāri, blogi un wiki vietnes. Arī interneta mārketings jeb e–komercija ir jauniešiem saistoša tēma – mājas lapas plānošana, e–pasta mārketinga automatizācijas iespējas, izpratne par pārlūku analītikas iespējām, reklāmguvumu un arī mobilās komercijas sniegtās ērtības. Skolēni kļūst radošāki, izdomājot inovatīvus produktus, veidojot reklāmas un infografikas. Ieskatam: skolēnu veidotās infografikas par viņiem aktuālām tēmām.

Komerczinību mācību procesu cenšamies skolēnam iespējami atvieglot – daudz darām stundā, mazāk uzdodot darbus mājās. Mācību metodes dažādojam – strādājam grupās, izmantojam IT iespējas, diskutējam, organizējam debates, publiskās runas, spēles, dibinām mācību uzņēmumus un dodamies mācību ekskursijās. Ja citās skolās uzņēmējdarbības izglītība ir problēmjautājums, tad mūsu skolā tā ir stabila prakse.

Ilze Avotiņa, skolotāja

Dibinātājs

Ķeguma novads

Mācību stundu laiki

Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

1.-6. klasei

0. stunda 8.10 - 8.50
1. stunda 9.00 - 9.40
2. stunda 9.50 - 10.30
3. stunda 10.40 - 11.20
Pusdienas 11.20 - 11.50
4. stunda 11.50 - 12.30
5. stunda 12.40 - 13.20
6. stunda 13.30 - 14.10
7. stunda 14.20 - 15.00

 

Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

7.-12. klasei

0. stunda 8.10 - 8.50
1. stunda 9.00 - 9.40
2. stunda 9.50 - 10.30
3. stunda 10.40 - 11.20
4. stunda 11.30 - 12.10
Pusdienas 12.10 - 12.40
5. stunda 12.40 - 13.20
6. stunda 13.30 - 14.10
7. stunda 14.20 - 15.00
8. stunda 15.10 - 15.50

Ķeguma skolas salidojums 2017

Skolēnu autobusi

Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

7:20 Kaibala - Ķeguma skola 8:10

16:00 Ķeguma skola -
Kaibala 16:50

Lielvārde • Rembate • Glāzšķūnis

Skatīt visu maršrutu

 

Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

7:25 Tome - Ķeguma skola 7:58

16:00 Ķeguma skola - Tome 16:35

Berkava • Tomes dienas centrs

Skatīt visu maršrutu


 

Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

8:15 Ogre - Ķeguma skola 8:35

Tirgus • Autobusa pietura pie „Maxima” • Ciemupe

Skatīt visu maršrutu

 

Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

7:50 Birzgale -
Ķeguma skola 8:20

16:00 Ķeguma skola -
Birzgale 16:27

• Lindes parks • Birzgales krusts

Skatīt visu maršrutu

 

Skolas Wi-Fi

realizēts ar
mikrotiklogo
atbalstu

Jaunsardzes nodarbības

Jaunsardzes nodarbību grafiks Ķeguma komercnovirziena vidusskolā

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinYoutubeRSS FeedPinterestShare on Google+

2. semestra plānojums

Skolēnu padome

Skolēnu padome, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

seko sociālajos tīklos
Instagram Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome twitter Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome facebook Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome

Ķeguma skolēns, Ķeguma skola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

Skolas avīzes arhīvs

_____________________


Ķeguma Novada Ziņas var lasīt šeit.