Ķeguma komercnovirziena vidusskola

skola@kegumaskola.lv T:65055275

logo 1

 • Jau otro gadu veikalu tīkls Rimi rīko konkursu „Gardēžu klase”, kurā nolēmām piedalīties arī mēs – 6.b klases kolektīvs. Konkursa galvenais mērķis ir izglītot 5. – 9. klašu skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī motivēt ikdienā pagatavot veselīgas maltītes. Kā informēja konkursa organizatori, pieteikšanās posmā tika saņemti 189 pieteikumi, kur katrai klasei bija jāatrod atbildes uz 20 jautājumiem par veselīgu uzturu, tādējādi ļaujot novērtēt savas zināšanas šajā jomā. Pēc konkursa pieteikumu apkopošanas izrādījās, ka labāko 40 Latvijas gardēžu klašu vidū esam tikuši arī mēs.

  Tālāk konkursa pusfinālā iekļuvušās klases tika izaicinātas patstāvīgi pagatavot maltīti no pieciem “Rimi Gardēžu” sarūpētajiem veselīgajiem produktiem, iemūžinot ēdienu tapšanas procesu video vai foto.

  Rimi piedāvātie produkti: ķirbis, grūbas, vistas gaļa, grieķu jogurts un ziedkāposts. Jāsaka atklāti, ka pirmie divi ne pārāk populāri jauniešu vidū. Bet... kas jādara, tas jādara. Pirms ko pagatavot, jau 2 dienas iepriekš notika aktīva konsultēšanās ar vecākiem, savus ieteikumus deva arī mūsu pavārīte Aiva. Man kā klases audzinātājai vislielākais prieks bija par to, ka jaunieši paši aktīvi iesaistījās lēmumu pieņemšanā, meklēja pastāvīgi arī receptes ēdienu tapšanā – gan recepšu grāmatās, gan izjautājot ģimenes locekļus. Tā visa rezultātā, sadaloties mazās grupiņās, kādā piektdienas pēcpusdienā, klāt pieliekot vēl savus piemājas dārziņos izaudzētos vai nopirktos produktus, tapa 5 ēdieni: ķirbju biezzupa, grūbu biezputru ar āboliem, vista pikantajā jogurta mērcē, ķirbja deserts ar dzērvenēm, puķkāpostu salāti ar ķirbju sēklu eļļu, augļu biezais smūtijs. Kā mums gāja, par to vēstī video, kurš ir apskatāms šeit.

  Iesūtot konkursa pusfinālā savu izveidoto video un īsu anotāciju par to, kāpēc izvēlējāmies gatavot tieši šo recepti, un pamatojumu par izmantoto produktu uzturvērtību un to lomu cilvēka organisma fizioloģiskos procesos, kā arī klāt pievienotās receptes, sagaidījām pēc pāris nedēļām priecīgu ziņu, ka atkal labāko vidū, esam viena no divdesmit prasmīgākajām klasēm, kas iekļuva konkursa finālā un mērosies spēkiem “Gardēžu klases” žūrijas vadītajās meistarklasēs, kurās meklēs divas labākās klases Latvijā, kas savukārt cīnīsies finālā par galveno balvu – 300 eiro.

  Un tā pienāca 15. novembra pēcpusdiena. Bijām mazliet satraukušies par to, kas mūs sagaida, vai spēsim bez īpašas iepriekš sagatavošanās divās stundās radīt savu meistardarbu, zinot, ka vērtēs gan pašu ēdienu pagatavošanas procesu, gan galda klāšanas iemaņas, gan kārtību ēdiena gatavošanas vietā, arī personīgā higiēna nav mazsvarīga. Patiess pārsteigums bija tas, ka, ieejot mājturības kabinetā, mūs sagaidīja Latvijā populāri cilvēki ēdināšanas jomā – Mārtiņš Sirmais, Liene Zemīte un uztura speciāliste Inga Pūre.

  Iepazināmies ar šīs dienas meistarklases uzdevumu – pagatavot pareizi suši un ananāsu šokolādes desertu. Čakli ķērāmies pie darba, kur Mārtiņš un Liene katram ierādīja konkrētu darbiņu un deva ieteikumus, kā tos pareizi, ātrāk un labāk paveikt. Skolēni gan grieza dārzeņus, blenderēja augļus, ķidāja garneles, grieza lasi un tunci, vārīja rīsus un šokolādi, jauca sagatavotās sastāvdaļas. Katrs centās, cik varēja. Meistarklases laikā uzturas speciāliste pārrunāja jautājumus par veselīgu uzturu, uzdeva jautājumus, mini nodarbības beigās noorganizēja nelielu konkursiņu, sadalot skolēnus divās grupās, kur bija jānosaka cukura daudzums ikdienā biežāk lietojamos kārumos. Un, protams, uzvarētājiem tika veselīgas pārsteiguma balvas.

  Draudzīgā un darbīgā gaisotnē nepilnu divu stundu laikā, respektējot un uzklausot profesionālu pavāru ieteikumus, uzslavas, komentārus par notiekošo, tapa mūsu meistardarbs – augļu šokolādes deserts. Suši katram dalībniekam bija jāpagatavo pašam no tām sastāvdaļām, kas tika sagatavotas un vislabāk garšo, uzklausot ieteikumus, kā vislabāk to izdarīt, lai apmierinātu visdažādākās vēlmes, garšas sajūtas un gaumi. Pie saklāta galda tika izgaršoti šīs dienas pavārmākslas šedevri. Mārtiņa īpatnējā humora stilā vēl pārrunāts gatavošanas process un iznākums, tika arī apgūta prasme pareizi ēst suši ar irbulīšiem.

  Mūsu meistarklases lielākais ieguvums – gatavot ne tikai savam priekam un labsajūtai, bet arī pieņemt jaunus izaicinājumus, nezinot, kāds būs rezultāts, iedrošināt vienam otru, iegūt jaunas prasmes – prasmi sadarboties un uzklausīt otra padomu.

  Lielu paldies vēlamies pateikt klases vecākiem par vērtīgiem padomiem, aktīvām diskusijām, līdzjušanu konkursa laikā un visvairāk jau par to, ka bērni ir radināti darboties pastāvīgi un gatavi pieņemt jauno un nezināmo. Paldies arī finansiālu atbalstu! Īpaši liels paldies Gundaram un Inesei Vērīšiem, Līgai Auzānei par personīgi ieguldīto laiku, gatavojot gardos ēdienus, Mārtiņam Loginam par video izveidošanu konkursam, Mārai Sprukulei un Aivai Pilānei gan par padomu, gan arī praktisku atbalstu, Ķeguma komercnovirziena vidusskolas vadībai par doto iespēju piedalīties šajā pasākumā.

  No sirds paldies Rimi „Gardēžu klases” organizētājiem – par ieguldīto laiku, sagādātajiem produktiem, gan par izaicinājumu, rīkojot šāda veida aktīvus, izglītojošus un aizraujošus pasākumus skolēniem!

  Vita Spilberga, 6.b klases audzinātāja

  Dibinātājs

  Ķeguma novads

  Mācību stundu laiki

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  1.-6. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  Pusdienas 11.20 - 11.50
  4. stunda 11.50 - 12.30
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00

   

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7.-12. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  4. stunda 11.30 - 12.10
  Pusdienas 12.10 - 12.40
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00
  8. stunda 15.10 - 15.50

  Ķeguma skolas salidojums 2017

  Skolēnu autobusi

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:20 Kaibala - Ķeguma skola 8:10

  16:00 Ķeguma skola -
  Kaibala 16:50

  Lielvārde • Rembate • Glāzšķūnis

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:25 Tome - Ķeguma skola 7:58

  16:00 Ķeguma skola - Tome 16:35

  Berkava • Tomes dienas centrs

  Skatīt visu maršrutu


   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  8:15 Ogre - Ķeguma skola 8:35

  Tirgus • Autobusa pietura pie „Maxima” • Ciemupe

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:50 Birzgale -
  Ķeguma skola 8:20

  16:00 Ķeguma skola -
  Birzgale 16:27

  • Lindes parks • Birzgales krusts

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolas Wi-Fi

  realizēts ar
  mikrotiklogo
  atbalstu

  Jaunsardzes nodarbības

  Jaunsardzes nodarbību grafiks Ķeguma komercnovirziena vidusskolā

  FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinYoutubeRSS FeedPinterestShare on Google+

  2. semestra plānojums

  Skolēnu padome

  Skolēnu padome, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  seko sociālajos tīklos
  Instagram Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome twitter Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome facebook Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome

  Ķeguma skolēns, Ķeguma skola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  Skolas avīzes arhīvs

  _____________________


  Ķeguma Novada Ziņas var lasīt šeit.