Ķeguma komercnovirziena vidusskola

skola@kegumaskola.lv T:65055275

logo 1

 • 4. un 5. novembrī jaunsargi devās pārgājienā gar Gauju, pārvarot divdesmit piecus kilometrus garu ceļa posmu. Dažiem jaunsargu kandidātiem bija iespēja dot solījumu, tādejādi kļūstot par jaunsargiem. No Ķeguma jaunsargu vienību pārstāvēja Linda Greine, Arta Liepa, Ernests Jargāns, Gustavs Grandāns.

  Sestdienas rītā Ķeguma jaunsargu vienība satikās ar Suntažu un Rīgas 101. vienību. Instruktori veica instruktāžu par pārgājienu un noskaidroja, kuri ir gatavi dot solījumu.

  Visu pārrunājuši, devāmies ceļā. Pārgājiena sākums šķita viegls, bija pat neizpratne, kādēļ instruktors brīdināja, ka šis pārgājiens būs grūts. Taču pēc vairākām stundām, kad bija jākāpj stāvā kalnā, sapratām, ka īstie pārbaudījumi vēl priekšā. Jautrākais brīdis bija, kad lietus laikā mēs kāpām mālaina kalnā. Katra kāja slīdēja uz savu pusi, bija jācenšas turēties pie kokiem, lai nepaslīdētu un nenoripotu lejā no kalna. Visas dienas garumā nācās šķērsot mazas upītes, dažiem dalībniekiem bija piesmelti zābaki.

  Vakarā, kad sāka palikt tumšs, priekšā pavērās plata upe, kurai pāri brist nevarējām, tādēļ bija jāizmanto virve, kuru instruktors jau bija sagatavojis un pārvilcis pāri upei. Ikviens, iekāries virvē, pārvilkās pāri upei. Tālāk devāmies uz vietu, kur uzcēlām telti un iekūrām ugunskuru. Uzvārījām ūdeni, ēdām un sarunājāmies par iepriekšējām mācībām. Biju priecīga par siltumu pie ugunskura un labo kompāniju ap to. Dzerot tēju, bija tikai viena doma – atpūsties. Taču visiem tas neizdevās, jo jaunsargu kandidātus gaidīja jauni pārbaudījumi. Instruktors nosūtīja tos nakts uzdevumā – izlūkot noteiktu objektu. Septiņi kandidāti devās prom no nometnes vietas. Visu ceļu likās, ka tiekam izsekoti, tādēļ uz paredzēto vietu ceļu veicām ilgi. Nokļuvuši paredzētajā vietā, sadalījām pienākumus. Divi devās izlūkot visu apkārtni, trīs devās gulēt, un divi palika nomodā, lai sargātu nometni.

  Astoņos no rīta visi septiņi savācām mantas un devāmies uz norādīto tikšanās vietu. Tur izveidojām riņķveida aizsardzību un gaidījām armijas mašīnu. Iekāpjot mašīnā, satikām pārējos jaunsargus un devāmies uz 101. vienības salu. Lai uz turieni tiktu, upe atkal bija jāšķērso pa nostieptu trosi. Tikai šoreiz pašiem jaunsargiem šī trose bija jāpārvelk pāri Gaujai. Kad bijām nonākuši pāri upei, instruktors pastāstīja, kādēļ tieši uz šīs salas tiek dots solījums. Mūs nostādīja ierindā un paziņoja, ka visi, kuri bija nakts uzdevumā dos solījumu. Pienāca tas brīdis, kad mēs visi kopā devām solījumu un tikām izsaukti no ierindas, lai parakstītos. No Ķeguma vienības solījumu deva trīs jaunsargu kandidāti: Arta Liepa, Gustavs Grandāns un Ernests Jargāns.

  Tad devāmies atpakaļ pāri upei un atvadījāmies. Apsēžoties autobusā es sapratu, cik gandarīta patiesībā es esmu. Tā lieliskā sajūta, ka brīvdienas ir pavadītas labā kompānijā, ka esi nogājis daudzus kilometrus, ka neesi gulējies vairāk kā 24h un esi devis solījumu. Šīs ir tās sajūtas, kuras nevar aprakstīt un kuras katram pašam to vajadzētu izjust. Paldies instruktoram Kristianam Vuļam par iespēju doties šajā piedzīvojumā un dot solījumu tik īpašā vietā.

  Ar lielu nepacietību gaidu nākamās mācības!

  Arta Liepa

  Dibinātājs

  Ķeguma novads

  Mācību stundu laiki

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  1.-6. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  Pusdienas 11.20 - 11.50
  4. stunda 11.50 - 12.30
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00

   

  Mācību stundu laiki, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7.-12. klasei

  0. stunda 8.10 - 8.50
  1. stunda 9.00 - 9.40
  2. stunda 9.50 - 10.30
  3. stunda 10.40 - 11.20
  4. stunda 11.30 - 12.10
  Pusdienas 12.10 - 12.40
  5. stunda 12.40 - 13.20
  6. stunda 13.30 - 14.10
  7. stunda 14.20 - 15.00
  8. stunda 15.10 - 15.50

  Ķeguma skolas salidojums 2017

  Skolēnu autobusi

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:20 Kaibala - Ķeguma skola 8:10

  16:00 Ķeguma skola -
  Kaibala 16:50

  Lielvārde • Rembate • Glāzšķūnis

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:25 Tome - Ķeguma skola 7:58

  16:00 Ķeguma skola - Tome 16:35

  Berkava • Tomes dienas centrs

  Skatīt visu maršrutu


   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  8:15 Ogre - Ķeguma skola 8:35

  Tirgus • Autobusa pietura pie „Maxima” • Ciemupe

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolēnu autobuss, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  7:50 Birzgale -
  Ķeguma skola 8:20

  16:00 Ķeguma skola -
  Birzgale 16:27

  • Lindes parks • Birzgales krusts

  Skatīt visu maršrutu

   

  Skolas Wi-Fi

  realizēts ar
  mikrotiklogo
  atbalstu

  Jaunsardzes nodarbības

  Jaunsardzes nodarbību grafiks Ķeguma komercnovirziena vidusskolā

  FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinYoutubeRSS FeedPinterestShare on Google+

  2. semestra plānojums

  Skolēnu padome

  Skolēnu padome, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  seko sociālajos tīklos
  Instagram Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome twitter Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome facebook Ķeguma komercnovirziena vidusskolas Skolēnu padome

  Ķeguma skolēns, Ķeguma skola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola

  Skolas avīzes arhīvs

  _____________________


  Ķeguma Novada Ziņas var lasīt šeit.